خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

آیا طراحی داخلی مغازه مهمتر است یا اجرای آن؟

  شاید خیلی ها طراحی داخلی مغازه را با طراحی سه بعدی اشتباه بگیرند. طراحی داخلی مغازه به معنای استفاده بهینه از فضا با در نظر گرفتن راحتی فروشندگان و مشتریان می باشد که خود نیز به عوامل مهم دیگری همچون رفتار مشتریان، شخصیت و فرهنگ مشتریان، و نوع محصولاتی که شما ارائه می کنید دارد. در واقع طراحی داخلی مغازه از ذهن طراح یا طراحان خلق می شود، در صورتی که طراحی سه بعدی فقط یک ابزاری برای پیاده سازی ایده ها قبل از اجرا است.

   

  دکوراسیون مغازه

   

  رفتار و فرهنگ مشتریان نیز برای طراحان مسئله مهمی است. زیباترین طرح ها با بهترین اجرا در محل های نا مناسب هزینه اضافی خواهند بود. شما فرض کنید برای یک مغازه قطعات خودرو در یکی از شهرستان ها دکوراسیون و یا ویترین لوکس طراحی کنید، در صورتی که مشتریان این قطعات ممکن است به دلیل ترسیدن از فضا وارد فروشگاه شما نشوند و این یعنی هزینه مازاد. یا حتی شما برای فروشگاه پوشاک یک شوروم طراحی کنید که مناسب فرهنگ مشتریان شما نباشد و آنان حس کنند جنس های شما بی کیفیت هستند.

  حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که از فروشگاه هایی بازدید کرده اید که علاوه بر زیبایی بسیار ساده طراحی شده اند. در این فروشگاه ها شما احساس راحتی می کنید و به محصولات آن از نظر کیفیت اطمینان خواهید داشت. سوال اینجاست: آیا برای شما متریال های استفاده شده مهم بوده است که باعث شده در انتخاب محصولات خود پافشاری کنید و یا اینکه فضای مغازه برای شما جذابیت داشته است که از خرید خود لذت ببرید؟

  دکوراسیون مغازه

   

  بی شک شما مجذوب طراحی مغازه می شوید تا نوع و یا مارک متریال های استفاده شده در دکوراسیون مغازه. شاید شما حتی نوع متریال ها را هم نشناسید ولی نوع طراحی آنها مدت ها در ذهن شما باقی بماند. حال با این مقدمه به سوال اصلی خواهیم رسید، آیا طراحی مغازه مهمتر است یا اجرای آن؟

  بدیهیست طراحی خوب منجر به دکور زیبا خواهد شد و اهمیت اجرا در کیفیت اجرای آن خواهد بود. شما فرض کنید یک طرح خوب با اجرای خراب، شکست خواهد خورد و یا یک طرح نامناسب با بهترین اجرا نیز چیزی جز از دست دادن سرمایه نخواهد بود.

  چند راه کار ساده برای داشتن طراحی داخلی مغازه ایده آل:

  • از طراح خوب برای دکوراسیون مغازه استفاده کنید.
  • طراحان دکوراسیون مغازه با طراحان داخلی منزل و اداری متفاوت هستند، چرا که طراحان مغازه باید تجربه فضاهای تجاری را داشته باشند (فقط زیبایی ملاک نیست).
  • از هزینه کردن برای طراحی نترسید، چرا که یک طرح خوب سالیان سال برای شما سود آور خواهد بود.
  • تا طرح مغازه کامل نشود امکان برآورد هزینه های اجرا امکانپذیر نخواهد بود.
  • شما می توانید یک طرح را به چندین روش و با متریال های مختلف اجرا کنید، لذا قیمت می تواند تا حدودی با توجه به بودجه شما هماهنگ باشد.
  • اجرای خوب مستلزم زمان مناسب برای خرید، تولید و نصب می باشد، لذا با کم کردن زمان اجرا احتمال افت کیفیت اجرا نیز بالا می رود.
  • شاید فکر کنید اگر خود شما همه کار را انجام دهید از نظر اقتصادی در ابتدا به صرفه تر خواهد بود، اما در دراز مدت منجر به ضرر و زیان خواهد شد.

  این مطلب تا کنون 10 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : طراحی ,مغازه ,داخلی ,طراحان ,دکوراسیون ,کیفیت ,طراحی داخلی ,داخلی مغازه ,دکوراسیون مغازه ,طراحی مغازه ,فرهنگ مشتریان ,طراحی داخلی مغازه ,
  آیا طراحی داخلی مغازه مهمتر است یا اجرای آن؟

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر